„Pandemia oznacza dla Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska przyspieszenie. Szybciej zmienia się prawo, szybciej powstają zagrożenia dla praw człowieka, szybciej poszerzamy zakres naszej działalności, szybciej się kontaktujemy, szybciej postanawiamy, szybciej musimy znajdować rozwiązania, ale też szybciej znajdujemy sojuszników”.

 

connect

 

I choć zapewne czeka nas mnóstwo pracy, a sytuacja w Polsce jest bardzo zła, to widzimy nową jakość w obywatelskim zaangażowaniu”

 

„Na całym świecie organizacje mówią o ogromnym wzroście zainteresowania obywateli tym, jak podejmowane są kluczowe dziś decyzje, jakie są podstawy ograniczeń, jak rządy pomagają społeczeństwu i kto ma dostęp do pieniędzy.

To zainteresowanie dociera do nas wszystkimi kanałami – media społecznościowe, zwłaszcza Facebook, Wykop i Twitter grzeją się. Messenger na Facebooku wciąż klika. Telefony dzwonią przez cały dzień. Zapchana mailami jest skrzynka biurowa. Dobrze, że teraz prawie się nie przemieszczamy, dzięki temu zyskaliśmy czas na pozostanie w kontakcie z obywatelami. Musimy jednak wykazywać się nie lada kreatywnością, by stworzyć sensowne możliwości korzystania ze swoich praw dla osób, które o to pytają”.

 

 

Wywiad przeczytasz w portalu ngo.pl